Main Menu

Ząbkowskie Centrum Kultury i Rekreacji- prezentacja

Facebooktwitterlinkedin

Pierwsza upubliczniona koncepcja zagospodarowania terenu u zbiegu ulic Piłsudskiego i Powstańców. Koncepcja Centrum Kultury i Rekreacji zaproponowana przez mieszkańców Ząbek.

Model 3D projektu mieszkańców można obejrzeć klikając w link: //bimx.graphisoft.com/…/3f24bea6-a969-4267-bdbf…

Dyskusja o możliwości zagospodarowania terenu u zbiegu ulic Piłsudskiego i Powstańców, terenu po byłym Gazomontażu, rozpoczęła się w 2019 roku. Właścicielem terenu jest ząbkowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, którego 100% właścicielem jest Miasto Ząbki, a pani Burmistrz jednoosobowo pełni funkcję Rady Nadzorczej.

Grupa mieszkańców Ząbek zaproponowała aby w tym miejscu powstało Centrum Kultury i Rekreacji. PWiK  proponuje w tym miejscu centrum handlowe zbudowane przez prywatnego przedsiębiorcę w tzw. formule prywatno-publicznej i na taki pomysł ukierunkowało konkurs zagospodarowania tego terenu. W konkursie wpłynęła jedna oferta. Jury konkursowe ma oceniać pracę 11 grudnia br.

Dyskusja na temat zagospodarowania terenu po Gazomontażu trwa. Sprawą zajęła się Rada Miasta Ząbki. Nie wiadomo jaki projekt będzie realizowany na tym terenie.

Mieszkańcy mogli wypowiedzieć się w tym temacie przez ankietę przygotowaną przez Stowarzyszenie Moje Ząbki (TU)

Opracowanie graficzne przygotowane przez Pracownię Architektoniczną Architekci Praga.

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)