Main Menu

Ewakuacja ząbkowskiego przedszkola. Dzieci są bezpieczne.

Facebooktwitterlinkedin

Dziś rano w asyście policji ewakuowano dzieci i personel ząbkowskiego przedszkola.

Dziś rano ok. godz. 9:25 po telefonicznej informacji o podłożeniu bomby ewakuowano dzieci i personel przedszkola American Kids w Ząbkach. Nie udało nam się skontaktować telefonicznie z przedszkolem więc o sprawę zapytaliśmy mailem.

Odpowiedz została udzielona bardzo szybko.

Szanowna Pani

ewakuacja została przeprowadzona, w związku z otrzymanym e-mailem, o podłożeniu ładunku wybuchowego, w plecaku dziecka.

Policja w asyście straży pożarnej, sprawdziła budynek i nie stwierdzono, aby znajdował się w nim jakikolwiek przedmiot, zagrażający niebezpieczeństwu osób przebywających w placówce.

Podczas czynności policyjnych, dzieci zostały ewakuowane, do sąsiedniej szkoły i nie zagrażało im żadne niebezpieczeństwo. Po wykluczeniu zagrożenia, dzieci wróciły do przedszkola. Rodzice zostali powiadomieni o sytuacji.

Telefon przedszkolny, jest cały czas aktywny, a podczas ewakuacji był w częstym użytku, być może dlatego nie mogli się Państwo do nas dodzwonić. 

Pozdrawiam | Best Regards
Elżbieta Poprawa

Dyrektor Przedszkola

Warto zwrócić uwagę na dobrą współpracę między placówkami oświatowymi w Ząbkach. To nie pierwsza sytuacja gdy w czasie ewakuacji dzieci z jednej placówki oświatowej znajdują „schronienie” w innej placówce. Brawo dla Państwa.

Żartowniś (nie ważne jakiej płci), który wpadł na tak genialny pomysł, żeby uprzykrzyć życie innym, niech się nie cieszy. Dziś w dobie informatyzacji i cyfryzacji złapanie takiej osoby to tylko kwestia czasu. Czekamy na informację o złapaniu żartownisia lub żartownisi.

Brawo dla całego personelu przedszkola za sprawną ewakuację.

Facebooktwitterlinkedin