Main Menu

POMYSŁY MIESZKAŃCÓW ZĄBEK NA ZAGOSPODAROWNIE TERENU PO GAZOMONTAŻU

Facebooktwitterlinkedin

Mieszkańcy Ząbek wyrazili swoje zdanie w sprawie zagospodarowania terenu po Gazomontażu.

16 listopada 2021 roku UM Ząbki ogłosił konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania terenu po Gazomontaż – terenu u zbiegu ulic Piłsudskiego i Powstańców. Do 14 lutego 2022r. mieszkańcy Ząbek mogli składać swoje propozycje dotyczące zagospodarowania tego terenu.

W konsultacjach społecznych dotyczących propozycji zagospodarowania terenu po Gazomontażu   wzięło udział 55 osób mieszkających w Ząbkach. Po krótkiej analizie zgłoszonych propozycji widać, że mieszkańcy uważają, iż najbardziej potrzebna w tym miejscu i w tym rejonie jest bibliotek publiczna. Wiele osób wskazywało na potrzebę umieszczenia w tym miejscu terenu zielonego do rekreacji, wypoczynku i do uprawniania sportu. Jest kilka propozycji aby na tym terenie był Miejski Ośrodek Kultury, kino, sale do ćwiczeń, kawiarenki, miejsca spotkań towarzyskich i sąsiedzkich, sale do ćwiczeń.

Kilka osób uważa, że w miejscu Gazomontażu powinno być centrum handlowe z miejscami parkingowymi. Kilka osób wskazało, że powinna tam powstać szkoła średnia.

Obecnie na terenie Gazomontażu funkcjonuje parking dla samochodów ciężarowych, a w budynku biurowym wzdłuż ogrodzenia ul. Powstańców są wynajmowane kwatery pracownicze, w dużym budynku biurowym w głębi podwórza umieszczone zostały rodziny z Ukrainy.

O tym jak zostanie zagospodarowany teren po Gazomontażu finalnie zdecyduje Burmistrz Miasta Ząbki, który jako właściciel miejskiej spółki może podejmować decyzje wiążące. Gazomontaż jest własnością PWiK Ząbki Sp. z o.o., w której 100 %  udziałów ma Miasto Ząbki, gdzie funkcję zgromadzenia wspólników wykonuje jednoosobowo Burmistrz Miasta Ząbki.

Urzędnicy z Ząbek nie informują jakie będą dalsze działania w temacie zagospodarowania terenu po Gazomontażu, wiadomo tylko, że zgłoszenia były I etapem konsultacji społecznych w powyższym temacie.

Dla tego terenu zostały przygotowane dwie propozycje zagospodarowania. Grupa mieszkańców zaproponowała Ząbkowskie Centrum Kultury i Rekreacji, a PWiK wyłonił w konkursie projekt galerii handlowej z powierzchnią, którą miasto miałoby wynajmować pod prowadzenie działaność kulturalnej.

Link (TU) do wyników konsultacji społecznych w Ząbkach, gdzie  można zobaczyć wszystkie propozycje mieszkańców.

 

Facebooktwitterlinkedin