Main Menu

Wiosenne sprzątanie lasu

Facebooktwitterlinkedin

Stowarzyszenie Moje Ząbki zaprasza na wiosenne sprzątanie lasu.

Od wielu lat w Ząbkach organizowana jest akcja sprzątania lasów. Akcję pod hasłem: “przyszła wiosna nadszedł czas, by posprzątać wspólnie las” rozpoczął pan Andrzej, który wspólnie z młodymi sąsiadami sprzątał las przy ul. Skorupki /Sosnowa. Po kilku latach w organizację wiosennej akcji włączył się Artur Wałachowski, który  organizował akcję sprzątania lasu przy Szkole Podstawowej nr 3. W kolejnych latach do akcji wkroczyło Stowarzyszenie Moje Ząbki, które przejęło organizowanie akcji w okolicy ulic Skorupki/Sosnowa. Odpowiadając na zapotrzebowanie mieszkańców, akcję rozszerzyli o kolejne miejsca – najpierw tereny przy torach PKP po południowej stronie, a w kolejnym roku las wzdłuż ulicy Rychlińskiego.

W tym roku organizatorzy zapraszają 23 kwietnia w godzinach od 10:00 do 12:00. Chętnych zapraszają:

ul. Pileckiego – wejście do lasu od ul. Kościelnej,

ul. Skorupki róg Sosnowej,

ul. Rychlińskiego – wejście do lasu przy ul. Prusa.

Organizatorzy zapewniają worki i będą dostępne rękawice – przekazane przez UM Ząbki. W każdym miejscu będzie przedstawiciel organizatorów, który wyjaśni gdzie należy gromadzić worki ze śmieciami. Bardzo ważne jest aby worki były gromadzone w miejscach  gdzie może dojechać śmieciarka i zabrać je. Po akcji organizatorzy przekażą ząbkowskim urzędnikom gdzie zebrane są śmieci, a urzędnicy zorganizują obiór tych śmieci.

Po akcji sprzątania wszystkich chętnych organizatorzy zapraszają do Kniei Gajowniczka (przy lesie wzdłuż ul. Pileckiego) z własnym prowiantem. Na terenie Kniei będzie ognisko gdzie każdy będzie mógł upiec żywność, którą przyniesie.

Wspólnie z organizatorami zapraszamy na akcję sprzątania lasów w Ząbkach

 

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »