Main Menu

Zielono nam na placu zabaw przy ul. Bukowej w Ząbkach

Facebooktwitterlinkedin

Przedstawiamy kolejne miejsce w Ząbkach, które  zmienia się dzięki mieszkańcom Miasta.

Na placu zabaw przy ul. Bukowej zostały zasadzone nowe drzewa. Blisko 4 metrowe sadzonki grabów i wiśni zostały pozyskane z programu zazieleniania Miasta Ząbki. Akcję sadzenia drzew przeprowadzili mieszkańcy, którzy najpierw przygotowali miejsca sadzenia, a następnie umieścili sporej wielkości bryły korzeniowe wraz z ziemią i nawozem w tych miejscach. Akcja kopania w tym terenie nie należała do prostych, gdyż miejsce gdzie posadowiono drzewa było przez dziesięciolecia wykorzystywane jako parking, gdzie sypano gruz i inne materiały mające na celu utwardzenie podłoża. Dzięki determinacji i zaangażowaniu mieszkańców udało się przygotować odpowiednio głębokie i szerokie  doły w których korzenie drzew będą mogły swobodnie rosnąć.

O zieleń na placu zabaw przy ul. Bukowej dbają okoliczni mieszkańcy. To on zasadzili dużą część roślin i dbają o nie. Podlewają, pielęgnują i planują co zasadzić.

Na placu zabaw przy ul. Bukowej, dzięki głosom mieszkańców, jeszcze w tym roku za pieniądze z Budżetu Obywatelskiego Miasta Ząbki mają być zamontowane urządzenia siłowni plenerowej dla dorosłych oraz pociąg cysterna dla dzieci. Nie wiadomo kiedy te urządzenia znajdą się na placu zabaw, gdyż Miasto nie ogłosiło jeszcze przetargu na zakup i montaż.

Mieszkańcy, którzy z niecierpliwością czekają na realizację tej inwestycji, liczą, że już przed wakacjami będą mogli korzystać z nowych urządzeń.

Plac zabaw przy ul. Bukowej jest ogrodzony i tymczasem wyposażony tylko w pięć huśtawek, wagonik i  bujak. I mimo, że nie ma tam dużo zabawek, jest dużo miejsca i sporo chętnych, którzy codziennie przychodzą aby się bawić i wypoczywać.

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »