Main Menu

“Projekt nie zawiera ani jednego elementu zieleni”

Facebooktwitterlinkedin

List

“Dzień dobry,

Chciałbym wyrazić sprzeciw co do planów wycięcia zdrowego drzewa (brzozy) rosnącego w pasie ulicy Gajowej (na wysokości adresu Gajowa 8.

Ku mojemu zdziwieniu planowane jest usunięcie zdrowego, wysokiego drzewa – wskazuje na to dokumentacja związana z inwestycją Budowa drogi rowerowej oraz drogi dla pieszych i rowerów w ciągu ulic Piłsudskiego-Andersena-Szwoleżerów-Stefczyka-Gajowa na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Sikorskiego w Ząbkach.

Projekt nie zawiera ani jednego (!) projektowanego elementu zieleni – jedynie jej usunięcie – co jest bulwersujące i świadczy o zupełnym braku ekologicznego podejścia ze strony projektanta i/lub zamawiającego. Zaznaczam, że drzewo rośnie od wielu lat (przed powstaniem domów i os. Gajowa – wykostkowanie miejsca po wycince zajmie jedno popołudnie – co pokazuje, że naprawdę warto poddać refleksji rozwiązanie zawarte w projekcie.

Uważam, że istnieje możliwość rozsunięcia projektowanych miejsc parkingowych, aby drzewo ocalić.
W wariancie “maksimum” dla zachowania drzewa – konieczna jest rezygnacja z jednego miejsca parkingowego.
Jego likwidacja mogłaby zostać zastąpiona np. stojakami rowerowymi / ławką / stacją naprawczą dla rowerów.

Ilość projektowanych miejsc postojowych jest duża – jeśli konieczna byłaby rezygnacja z jednego miejsca parkingowego na ulicy, która sąsiaduje z domami jednorodzinnych obsługiwanymi i tak od strony ul. Sikorskiego nie będzie to szkodą dla mieszkańców.

Domy jednorodzinne po północnej stronie ul. Gajowej są komunikacyjnie powiązane z ul. Sikorskiego a obecnie i tak nie funkcjonują w tym miejscu policzalne miejsca parkingowe. Zaprojektowano dużą ilość miejsc postojowych przy zabudowie jednorodzinnej z wycinką zdrowego i pożytecznego drzewa zamiast miejsc w sąsiedztwie osiedla składającego się z 2 budynków wielorodzinnych np. bliżej zjazdu z projektowanej ul. Gajowej do istniejącej, asfaltowej ul. Gajowej biegnącej od ronda.”

Zdjęcie przesłane przez Mieszkańca Ząbek

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »