Main Menu

WOLONTARIAT WYTCHNIENIOWY

Facebooktwitterlinkedin

Masz kilka wolnych godzin w tygodniu? Lubisz kontakt z ludźmi i nowe doświadczenia? Stowarzyszeni MUDITA do zaprasza współpracy Wolontariuszy.

Wolontariat Wytchnieniowy to program wspierania rodzin i bliskich osób z niepełnosprawnościami poprzez odciążenie ich w opiece nad dzieckiem lub inną osobą zależną, a także wsparcie w codziennych obowiązkach. Poszukujemy osób, które są dyspozycyjne od dwóch dni w tygodniu po dwa dni w miesiącu (przez ok. 2h). Dzięki tym kilku godzinom spędzonym z dzieckiem lub dorosłą osobą z niepełnosprawnością, pozostali członkowie rodziny mogą odpocząć, załatwić dawno zaniedbane sprawy i zatroszczyć się o siebie.

Na co dzień Stowarzyszenie Mudita organizuje wsparcie wytchnieniowe, psychologiczne i informacyjne dla rodzin i bliskich osób z niepełnosprawnościami. Poza Wolontariatem Wytchnieniowym w obszarze działań organizacji funkcjonuje również między innymi: bezpłatny Telefon Zaufania oraz wsparcie prawne, organizowane są stacjonarne strefy relaksu dla mam z zabiegami pielęgnacyjnymi, masażami oraz opieką dla dzieci z niepełnosprawnościami w ramach Latającego Spa, a także prowadzone są grupy wsparcia online prowadzone przez psychologów, pedagogów i innych specjalistów.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi działaniami na poniższej stronie: //stowarzyszeniemudita.pl/

Materiał Stowarzyszenia MUDITA

Facebooktwitterlinkedin