Main Menu

KONKURS HUMORYSTYCZNYCH PREZENTACJI ESTRADOWYCH

Facebooktwitterlinkedin

Stowarzyszenie Gwara Warszawska i Biuro Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha zapraszają do udziału w zabawie konkursowej. Chętni mogą się zgłaszać do 15 maja 2023r. Na koncert finałowy zapraszamy wszystkich którzy lubią dobry humor.

Szanowni Artyści Śmichu-Chichu i Kochana Publiko!
Stowarzyszenie Gwara Warszawska i Biuro Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha Sztama 2023 ma przyjemność zaprosić do wspólnej zabawy konkursowej przedstawiającej Państwa twórczość i umiejętności estradowe w prezentacjach humorystycznego monologu, humorystycznej piosenki, prezentacji grupy kabaretowej oraz do udziału w konkurencji freestyle czyli umiejętności improwizowania rymowaną wypowiedzią do rytmu muzycznego.
To już VI edycja Turnieju i tak jak w edycjach przygotowaliśmy atrakcyjne wydarzenia i nagrody dla zwycięzców naszych humorystycznych prezentacji.
Prowadzenie imprezy zostanie przygotowane w duchu warszawskiego folkloru, humoru dawnej Warszawy i gwary warszawskiej i wspomnieniu Patrona Turnieju Stefana Wiecheckiego Wiecha – Turniej jest przecież elementem całodniowego festynu familijnego Wiechowisko, ale prezentacje sceniczne mogą być formą zupełnie dowolnych wypowiedzi, takich jakie są Państwu bliskie i które bawią Waszych przyjaciół i Waszą publiczność. Zatem autorzy i kompozytorzy dowolni, a Państwa twórczość własna może otrzymać nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
SZTAMA. Dedykacja humorystycznej zabawy. Na naród nasz przyszła dziejowa chwila sąsiedzkiej życzliwości czyli tzw. sztamy w wojennej potrzebie. Zatem VI edycję Turnieju dedykujemy Sąsiadom z Ukrainy i polskiemu Wolontariatowi. Stowarzyszenie Gwara Warszawska wyraża w ten sposób wielki szacunek dla opiekuńczych prac polskiego społeczeństwa, polskiego Wolontariatu i trudu wojennego obrońców dumnej i niepodległej Ukrainy. Słowo sztama to w gwarze warszawskiej zgoda, porozumienie, zobowiązanie do wzajemnej, mocno wiążącej pomocy w sytuacji zagrożenia. Radością naszej zabawy będziemy wspierać niezłomnego ducha niepodległości, wolności i przyjaźni.
Zawodnicy Turnieju będą się mierzyli osobno w kategoriach wiekowych:
a. Kategoria szkolna – „Artyści młodzieńczego śmiechu”
b. Kategoria dorosłych – „Artyści codziennego śmiechu”
c. Kategoria Seniorów – „Artyści najserdeczniejszego śmiechu”.
Formami prezentacji konkursowych są:
d. humorystyczny monolog,
e. humorystyczna piosenka,
f. grupa kabaretowa, w tym humorystyczne grupy muzyczne, pantomimiczne i chóralne.
g. Freestyle w kategorii open. Turniej ligi freestylowej dla osób potrafiących szybko improwizować wygłaszanymi wierszami do muzycznego rytmu.
O przyznanym miejscu w danej kategorii wiekowej nie decyduje forma prezentacji lecz najlepsze wrażenie humorystyczne i artystyczne. Zawodników Turnieju oceniać będzie profesjonalne jury pod przewodnictwem reżysera programów satyrycznych, widowisk teatralnych i telewizyjnych p. Krzysztofa Jaślara.
Szczegółowe informacje są zamieszczone w regulaminie Turnieju. Aby zostać zawodnikiem Turnieju należy:
• poznać regulamin,
• wypełnić kartę zgłoszenia i deklarację Rodo,
• podjąć kontakt z Biurem Turnieju 668 190 999, nagrać swoją prezentację i przesłać na adres twsolaurwiecha@gmail.com
Znakiem tego czekamy na Was. Wypowiadajcie się z odpowiednim przymrużeniem oczka w temacie tego co Was śmieszy i bawi.
Pula nagród przewiduje nagrody finansowe oraz rzeczowe, będące nagrodami fundowanymi przez Organizatora i Partnerów Turnieju. Warto przeczytać regulamin Turnieju!
• Statuetka Laur Wiecha – nagroda za pierwsze miejsce w każdej kategorii wiekowej.
• Nagroda Spectra Development „Warszawska Wiecha – nagroda za najlepsze budowanie dobrego humoru”.
• Nagroda „Za twórczość autorską” Stowarzyszenia Autorów ZAiKS 2000 zł.
• Nagroda 1 Warszawskiej Brygady Pancernej- „Za największa salwę śmiechu” – jeden dzień szkolenia w 1 WBPanc – nauka jazdy czołgiem, trening strzelecki, żołnierska grochóweczka.
• Nagroda Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego „Rejs rodzinny motorówką po Zalewie Zegrzyńskim”
• Nagroda Hotelu Zamek Gniewie – „Weekend Spa w Zamku Gniew”
• Nagroda PGR Bródno – nauka jazdy konnej.
• Nagroda Farmy Iluzji, vouchery wstępu do Farmy Iluzji.
• Nagroda Stowarzyszenia Gwara Warszawska – „Złote Grabie Rekultywacza Folkloru Warszawskiego”.
• Nagroda Publiczności „Hulajnoga Wena”.
BIURO TURNIEJU ŻYCZY UDANEJ ZABAWY I OCZEKUJE NA ZGŁOSZENIA
Maciej Gąsiorek
Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »