Main Menu

Sprzątanie świata w Ząbkach

Facebooktwitterlinkedin

W sobotę 22 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Ziemi mieszkańcy Ząbek posprzątali ząbkowskie lasy. Po akcji sprzątania uczestnicy akcji urządzili ognisko w Kniei Gajowniczka. Organizatorzy dziękują wszystkim którzy wzięli udział w akcji.

Jak co roku, od blisko dwudziestu lat, odbyła się w Ząbkach akcja sprzątania lasów. 22 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Ziemi mieszkańcy Ząbek, wyposażeni w worku przekazane przez UM Ząbki, zbierali śmieci w pięciu lokalizacjach Ząbek.

Coroczną akcję zapoczątkował mieszkaniec Ząbek, pan Andrzej, który nie mógł spokojnie patrzeć na systematycznie zanieczyszczany las. Od początku akcja odbywa zawsze pod hasłem: „Przyszła wiosna, nadszedł czas, by posprzątać wspólnie las”. Bo wiosna to dobry czas aby uprzątną to co w lesie nie powinno się znajdować – śmieci.

W tym roku koordynatorami wspólnego sprzątania lasów i terenów miejskich były trzy stowarzyszenia: Stowarzyszenie Moje Ząbki, Stowarzyszenie Wybieram Ząbki i ząbkowskie koło Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej.

Jak co roku mieszkańcy wynieśli z lasów i terenów miejskich dużo śmieci. Odbiór odpadów zebranych podczas akcji koordynował UM Ząbki.

Po akcji uczestnicy wzięli udział w organizowanym w Kniei Gajowniczka ognisku. Był czas na rozmowy i pieczenie wiktuałów.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej akcji sprzątania i zapowiadają, że za rok ponownie zorganizują akcję sprzątania ząbkowskich lasów i terenów miejskich. Bo dobrą tradycję trzeba kontynuować do czasu aż okoliczne lasy będą wolne od śmieci.

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »