Main Menu

WIOSENNE SPRZĄTANIE ZĄBEK W RAMACH COROCZNEJ AKCJI “PRZYSZŁA WIOSNA NADSZEDŁ CZAS…”

Facebooktwitterlinkedin

Od kilkunastu lat mieszkańcy Ząbek organizują wiosenne sprzątanie Ząbek pod hasłem ” przyszła wiosna nadszedł czas, by posprzątać wspólnie las”. W tym roku, Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą  wziąć udział w akcji sprzątania 22 kwietnia w Dniu Ziemi. Po ciężkiej pracy będzie czas na pogawędki przy ognisku.

Organizatorem pierwszej ząbkowskiej akcji sprzątania lasu w Ząbkach był pan Andrzej Rzepkowski, który tak zachęcał do udziału w akcji: „dwie godziny sprzątania to tyle co 5 godzin marszu z kijkami, a w wysprzątanym lesie ptaki ładniej śpiewają, drzewa weselej szumią i oczy się śmieją.” Sprzątanie lasu w okolicach ulicy Sosnowej i Gajowej odbędzie się po raz 19!

Tegoroczna akcja sprzątania terenów leśnych i nie tylko zaplanowana jest w pięciu miejscach w Ząbkach:

  • wejście do lasu przy SP 3,

– rondo przy ul. Sosnowa/Gajowa/Sikorskiego – sprzątany będzie las w rejonie ul. Sosnowej i Gajowej,

– rondo Ekologii – sprzątany będzie lasek wzdłuż ekranów od ul. Powstańców do ul. Szwoleżerów,

– ul. Różna naprzeciw budynku nr 11 – sprzątany będzie teren pod na którym już w ubiegłym roku miały być nasadzone rośliny z programu zazieleniania miasta,

– ul. Rychlińskiego naprzeciw ul. Prusa – będzie sprzątany las wzdłuż ul. Rychlińskiego.

W każdym z tych miejsc będzie przedstawiciel organizatorów, który będzie rozdawał worki.

Jak co roku worki na śmieci oraz wywóz śmieci zapewni Urząd Miasta Ząbki. Uczestnicy powinni mieć własne rękawice ochronne.

Kolejna akcja sprzątania lasu na pewno zaowocuje przywróceniem czystości w lesie. Jednak aby las był zawsze czysty należy tępić, tych którzy go zaśmiecają. Śmiecie nie biorą się znikąd. Pamiętajmy jedni śmiecą, drudzy sprzątają. Nie śmiećmy. Zacznijmy od rzeczy najprostszej, sprzątajmy po sobie po swoich psach – nawet w lesie. Zwracajmy uwagę na tych, co wywożą odpady do lasu. Jeśli widzimy, zapiszmy numer samochodu, wezwijmy Straż Miejską. Nie bądźmy obojętni.

W sobotę wszystkich chętnych zapraszamy do akcji. Wspólnymi siłami spowodujemy, że będzie czysto wokół nas.

Po akcji o godzinie 12:00 Organizatorzy zapraszają wszystkich na piknik przy ognisku w Kniei Gajowniczka (pod lasem wejście od ul. Rotmistrza Pileckiego). Wspólne ognisko to wieloletnie tradycyjne spotkanie osób, które biorą udział w wiosennej akcji sprzątania terenów leśnych i miejskich w Ząbkach. Podobnie jak rok temu organizatorzy przygotowali drobne upominki dla najaktywniejszych uczestników akcji sprzątania.

Zapraszamy do udziału w akcji.

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)