Main Menu

Nowe wozy strażackie dla mazowieckich OSP

Facebooktwitterlinkedin

 

Do mazowieckich OSP trafi 188 wozów strażackich dofinansowanych przez Unię Europejską. To rekordowe wsparcie. Aż 253 mln zł z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza przyznał zarząd województwa. Z powiatu wołomińskiego nowymi wozami bojowymi będą się cieszyć druhowie z Tłuszcza, Klembowa, Wołomina, Radzymina oraz Marek. 

Do ochotniczych straży pożarnych z Mazowsza trafi ogromne wsparcie z Unii Europejskiej – 253 mln zł. – Unia od lat wspiera mazowieckich strażaków. W tej perspektywie wsparcie jest rekordowe, bo ponad 250 mln zł, i przeznaczymy je na zakup 188 średnich i ciężkich samochodów strażackich. Początek nowego roku w kwestii środków unijnych jest obiecujący i bardzo intensywny. Podpisujemy umowy na wsparcie OSP niemal każdego dnia. Zależy nam, aby nowoczesne samochody jak najszybciej trafiły do jednostek – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Konkurs na doposażenie mazowieckich strażnic w nowoczesny sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof cieszył się dużym zainteresowaniem. Do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych wpłynęło 200 wniosków. Ostatecznie do dofinansowania wybrano 188 projektów.

– Wsparcie z Unii Europejskiej na nowe wozy strażackie podniesie bezpieczeństwo i komfort pracy strażaków. Nowoczesne pojazdy pozwolą na szybsze i efektywniejsze reagowanie w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców. Ponadto dzięki funduszom europejskim w wielu gminach zostaną zrealizowane działania edukacyjne zwiększające świadomość ekologiczną lokalnych społeczności – podkreśla Monika Tchórznicka, zastępca dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

Wicemarszałek Wiesław Raboszuk zauważa, że to kolejna pomoc dla druhen i druhów z Warszawy. – Dziś podpisaliśmy umowę na zakup wozów strażackich dla jednostki OSP w Starej Miłosnej, do której trafi 1,2 mln zł unijnego wsparcia. Dzięki temu strażacy zyskają nowoczesne samochody, tak potrzebne im do prowadzenia akcji ratowniczych. To doskonałe ukoronowanie 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej i 25-lecia samorządu województwa mazowieckiego.

Działanie: 2.4 Dostosowanie do zmian klimatu

Marta Milewska

Rzeczniczka Prasowa

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Zdjęcie ze strony gov.pl

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »