Main Menu

Sortuj śmieci z telefonem

Facebooktwitterlinkedin

Ze śmieciami był problem, jest i będzie. Ekologia nie jest naszą mocną stroną. I tu z pomocą przychodzi technologia. Przedstawiamy ciekawe rozwiązanie, które “pomaga” sortować śmieci. Uwaga, potrzebny będzie tylko telefon i internet.

W Ząbkach śmieci segregujemy od wielu lat. Sortowaliśmy już wtedy gdy nie nakazywała tego ustawa. I mimo iż sortujemy śmieci od niemal dwóch dziesięcioleci, to tylko 30 % śmieci z Ząbek jest prawidłowo posegregowane. Brakuje nam skutecznej edukacji ekologicznej.

W Warszawie z tym “problemem” poradzili sobie przy użyciu technologii. I nie ważne gdzie kto mieszka, z tej “warszawskiej metody” skorzystać może każdy, bez względu na to w jakiej części świata mieszka.

Na stronie UM Warszawa TU  znajdziecie informacje jak prawidłowo sortować odpady. I wcale nie trzeba przeszukiwać wielu stron. Masz wątpliwości gdzie wyrzucić dany odpad, żeby nie popełnić błędu, to weź telefon i wpisz w wyszukiwarce na stronie www.segregujna5.um.warszawa.pl  nazwę odpadu, z którym nie wiesz co zrobić, gdzie go wyrzucić, a dowiesz się gdzie należy je wrzucić – do której frakcji sortowanych odpadów.

Prosto, łatwo, niekoniecznie przyjemnie.

 

 

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »