Main Menu

Tunel nie wiadukt?

Facebooktwitterlinkedin

Do redakcji przyszedł list od “Mieszkańców Ząbek”. Nikt z imienia i nazwiska nie podpisał się pod listem, adres mailowy został “przygotowany” pod ten list. Zamieszczamy ten list ponieważ został w nim poruszony realny problem dotyczący Ząbek i jego mieszkańców.

Od redakcji: decyzje dotyczące infrastruktury kolejowej leżą w gestii PKP PLK, nie PKP.

Szanowna Pani Burmistrz.

Mieszkańcy miasta Ząbki zainteresowani rozwiązaniem sprawy korków ulicznych przed przejazdem kolejowym na ul Łodygowej i Warszawskiej wyrażają stanowczy sprzeciw przeciwko projektowi wiaduktu nad torami kolejowymi w tym miejscu. Jednocześnie wnioskujemy o podjęcie rozmów z decydentami PKP i właścicielem lub zarządcą ul Łodygowej w sprawie budowy tunelu.

Budowa wiaduktu nigdy nie była konsultowana z zainteresowanymi mieszkańcami i nie ma żadnego ich poparcia. Takie rozwiązanie będzie sprzyjało degradacji rozległej przestrzeni okolicznych terenów, które i tak są dostatecznie zaniedbane przez Władze Ząbek. Nie dość, że nikt nie zajmuje się zmniejszeniem hałasu w tym miejscu to jeszcze proponuje się jego znaczne zwiększenie. Żeby przekonać się jak to będzie wyglądało można udać się w okolice pod wiaduktami na trasie S8.  Teren jest zapuszczony niemożliwy do zrewitalizowania a okolica pomimo ekranów akustycznych jest narażona na hałas spotęgowany jego wyniesieniem wysoko ponad teren. Przelatujące nad zabudowaniami TIRY i inne samochody sa słyszalne z daleka i sprawiają, że okolica nie nadaje się do zamieszkania a mieszkańcy powinni się wyprowadzić dla własnego bezpieczeństwa i zachowania zdrowia.

Świadome społeczności już dawno odeszły od budowy wiaduktów na terenach miejskich. Poniżej przedstawiamy listę linków do artykułów w sprawie podobnych sytuacji, w których odstąpiono od pomysłów budowy wiaduktów na rzecz budowy tuneli, które są bardziej przyjazne, nie degradują sąsiednich terenów, ograniczają hałas. Z tego samego powodu już dawno wybrano tunel w środku miasta zamiast wiaduktu.

W związku z powyższym wzywamy Władze miasta Ząbki do podjęcia działań, na rzecz  i w interesie mieszkańców, polegających na zaprojektowaniu i budowie tunelu pod torami w ulicy Łodygowej i odstąpieniu od planów wyrażenia zgody na wykonanie w tym miejscu wiaduktu. Dopuszczenie  do budowy wiaduktu w tym miejscu , jest działaniem na szkodę mieszkańców Ząbek. Jednocześnie prosimy o zrewitalizowanie terenu przy torach kolejowych oraz ograniczenie hałasu od tych torów. W innych miejscowościach buduje się ekrany akustyczne ograniczające hałas pociągów a u nas nie robi się w tym zakresie nic. Prosimy o jasną deklarację w tym zakresie, gdyż w najbliższych wyborach będziemy głosowali tylko na tego, kto doprowadzi do budowy tunelu, a przy okazji ograniczy hałas od torów kolejowych i zrewitalizuje zaniedbany teren przy torach.

Mieszkańcy Ząbek

Wiadomość została przesłana równolegle do dużej ilości mieszkańców Ząbek.

linki do artykułów w sprawie budowy tuneli zamiast wiaduktów:

//rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,30731771,tunel-zamiast-wiaduktu-na-ul-wyspianskiego-jest-nadzieja-dla.html

//www.poznan.pl/mim/bm/news/na-grunwaldzkiej-bedzie-tunel-zamiast-wiaduktu,106278.html

//lodz.naszemiasto.pl/tunel-na-niciarnianej-w-lodzi-zamiast-wiaduktu/ar/c4-2331404

//gazetaolsztynska.pl/1023552,Olsztyn-Tunel-czy-wiadukt-na-Zatorze-SONDA.html

//www.rdc.pl/aktualnosci/tunel-pod-torami-zamiast-wiaduktu-mieszkancy-kobylki-mowia-nie-posluchaj_CMPUzHx938TICsEknPhB

//plus.gloswielkopolski.pl/w-plewiskach-zamiast-wiaduktu-bedzie-tunel-pod-torami-kolejowymi/ar/12100992

//www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki/id/200132

//pruszczgdanski.naszemiasto.pl/pszczolki-tunel-zamiast-wiaduktu/ar/c4-6431743

//isokolka.eu/sokolka/12923-tunel-zamiast-wiaduktu

//radiokaszebe.pl/w-centrum-kartuz-powstanie-tunel-zamiast-wiaduktu/

//www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=6301

//old.podlasie24.pl/wegrow/region/tunel-tak—wiadukt-nie-252ec.html

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)