Main Menu

Cenzura i brak odpowiedzi

Facebooktwitterlinkedin

O brudnej kampanii wyborczej w Ząbkach można przeczytać w ogólnopolskiej gazecie. Z cenzurą wypowiedzi spotkałam się osobiście na Ząbki News.

W czwartek 4 kwietnia zadałam pytanie kandydatce kandydującej do Rady Miasta z komitetu urzędującej burmistrz. Najpierw zapytałam publicznie pod jej postem z reklamą wyborczą zamieszczonym na FB Ząbki News, następnie skopiowałam pytanie i zadałam je przez komunikator.

Po kilku godzinach otrzymałam informację iż mój komentarza publiczny został skasowany. Później również post pani Agnieszki został skasowany. (Dysponuję print screen postu.)

Pytanie do pani Agnieszki Neuff kandydatki do Rady Miasta Ząbki z KWW Małgorzatay Zyśk, wicedyrektorki Publicznego Przedszkola Skrzat:

Pani Agnieszko, jako radna gminy nie będzie pani mogła wykonywać funkcji kierownika lub jego zastępcy w jednostce organizacyjnej tej gminy. Czy zatem gdy zostanie pani wybrana głosami mieszkańców złoży pani wniosek o urlop bezpłatny na czas sprawowania mandatu i 3 miesiące od jego wygaśnięcia? Art. 24b Ustawy o samorządzie gminnym. Jednostka organizacyjną jest jednostka, która została utworzona przez gminę, lub która korzysta z finansowych środków gminy.

Pani Agnieszka Neuff nie jest jedyną kandydatką z komitetu urzędującej burmistrz, która po wygraniu wyborów do Rady Miasta Ząbki powinna zrezygnować z funkcji wicedyrektora. Podobnie ma się sprawa z kandydatką Agnieszką Iwanowską wicedyrektorką SP 5.

Poproszę obie panie aby przed ciszą wyborczą odpowiedziały na pytanie czy złożą wnioski o urlop bezpłatny czy zrezygnują z pracy z ząbkowskich placówkach oświatowych.

Małgorzata Prusik

Zdjęcie z ulotki wyborczej pani Agnieszki Neuff

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »