Main Menu

To mogło skończyć się źle

Facebooktwitterlinkedin

Banery wyborcze na barierach przy SP1 i przy kościele Św. Trójcy to wyborczy standard.

Jak zwykle w okresie wyborczym sprawdziliśmy u zarządcy drogi czy wydawał zgodę na umieszczanie banerów reklamowych na barierach przy przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Warszawskiej. Odpowiedź od lat jest taka sama. Nie było i nie będzie zgody właściciela drogi na wieszanie banerów i reklam na barierach drogi wojewódzkiej – taką informację przekazała pani Monika Burton rzeczniczka MZDW dnia 02.04.2024 o godz. 16:55.

Tym razie „na własnej skórze” przekonałam się dlaczego tak ważne jest aby bariery przy przejściu dla pieszych były wolne i dawały prześwit. W piątek 29 marca tuż przed godz. 18 na tym skrzyżowaniu tylko dzięki błyskawicznej reakcji kierowcy nie zostałam potrącona na przejściu dla pieszych, na które wchodziłam na zielonym świetle. Samochód jechał od strony cmentarza ulicą Piłsudskiego i skręcał w prawo. Przez bariery kierowca nie mógł zobaczyć, że po chodniku idą dwie osoby. Dorosły i dziecko. Widząc wolną drogę skręcił i zobaczył na pasach dwie osoby. Gwałtownie zahamował. Zgasł mu samochód. A dwójka pieszych: ja i moje dziecko staliśmy zaskoczeni. Nie widzieliśmy samochodu, bo był za banerami.

Tu razem nie apeluję, a żądam od właścicieli banerów, tych samych, którzy starają się nas przekonać, ze będą dobrymi gospodarzami naszego miasta, aby natychmiast zdjęli banery z barier przy przejściu dla pieszych w ul. Piłsudskiego. Jutro dzieci wracają do szkoły i waszych banerów nie powinno już być w tym miejscu.

Na barierach przy skrzyżowaniu wiszą banery: Małgorzaty Zyśk, Mirosława Sobieckiego, Łukasza Uścińskiego, Roberta Perkowskiego, Andrzeja Kuczyńskiego, Aleksandry Śmietanki.

Przy październikowych wyborach również pisaliśmy o banerach na barierach TU.

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »