Main Menu

Lata planowania i coś poszło nie tak

Facebooktwitterlinkedin

11 czerwca zarząd Miasta Ząbki poinformował o zmianie organizacji ruchu na ul. Harcerskiej. Czy realizacja tej inwestycji jest dobrze przygotowana?

O tym, że Harcerska ma być ulicą jednokierunkową z miejscami parkingowymi po jednej stronie mówił już poprzedni burmistrz Robert Perkowski. Przed rozpoczęciem przebudowy tej ulicy  obecny wiceburmistrz pan Arkadiusz Powierża również mówił, iż na ulicy Harcerskiej będzie ruch jednokierunkowy, a po stronie przedszkola Skrzat będą miejsca parkingowe.

W maju 2023 roku rozpoczęła się przebudowa ulic Harcerskiej, Westerplatte, Kołłątaja, Obrońców i Tulipanowej. Wykonawca miał 14 miesięcy na wykonanie tego zadania.

Ulica Harcerska została oddana do użytku na początku roku. Organizacja ruchu na wyremontowanym odcinku (od ul. Szkolnej do ul. Westerplatte) pozostała taka sama jak przez modernizacją.

11 czerwca br. na stronie UM Ząbki pojawiła się informacja o zmianie organizacji ruch na ul. Harcerskiej:

„Informujemy, że dniu dzisiejszym zostanie wprowadzona nowa stała organizacja ruchu na ul. Harcerskiej na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Westerplatte.  Ul. Harcerska będzie ulicą jednokierunkową w kierunku ul. Westerplatte. Zostaną wytyczone przejścia dla pieszych oraz zostanie uporządkowane parkowanie. Na ul. Harcerskiej zostaną wytyczone miejsca do parkowania. Ul. Staszica pozostanie jednokierunkowa w kierunku ul. Kołłątaja. Zmiany organizacji ruchu są wynikiem licznych wniosków mieszkańców  dowożących swoje dzieci do mieszczących się w rejonie ulic Westerplatte, Harcerskiej i Szkolnej placówek oświatowych i mają na celu podniesienie bezpieczeństwa ruchu w tym obszarze. „

13 czerwca można już zobaczyć jak będzie wyglądała organizacja ruchu na ul. Harcerskiej. Widać nowe przejścia dla pieszych i wyznaczone miejsca parkingowe.

Szczególną uwagę zwracają miejsca gdzie z „zebry” piesi będą wchodzili na  chodniki. Na wysokości przedszkola Skrzat na nowe przejścia wchodzić będzie się z normalnej wysokości krawężnika bez obniżenia. A na skrzyżowaniu Harcerskiej z Westerplatte przejście dla pieszych „wyprowadza” pieszego na „ubitą ziemię”.

Z tych przejść będą korzystali rodzice odprowadzający dzieci do przedszkola i do szkoły, a więc rodzice z wózkami i dzieci na hulajnogach i rowerach. Wysoki krawężnik to również bariera dla osób niepełnosprawnych.

Czy tak powinna wyglądać realizacja inwestycji planowanej od lat?

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »